Zamknij

Promesy na dotację OSP z województwa podlaskiego

11:29, 09.10.2019 | Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.
REKLAMA
Skomentuj

4 października 2019 r., w obiekcie JRG Nr 2 KM PSP w Białymstoku odbyło się kolejne spotkanie poświęcone dofinansowaniu jednostek o OSP w związku ze zmianą ustawy o ochronie przeciwpożarowej – Ustawy z dn. 31.07.2019 r. o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej, która weszła w życie w dniu 14 sierpnia 2019 roku.

Ustawa nałożyła na jednostki ochotniczych straży pożarnych nowe zadania, na realizację  których jednostki otrzymały środki finansowe z budżetu państwa. Na ręce prezesów, naczelników jednostek OSP zostały wręczone informacje dotyczące przyznania środków na realizację zadań uwzględnionych we wnioskach w ramach drugiej tury naboru wniosków.

Pieniądze z dofinansowania pozwolą na realizację zadań związanych z organizowaniem:

  •  przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej pozwalających na rozwinięcie sprawności wykorzystywanej w działaniach ratowniczych,
  •  przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej,
  •  upowszechniania i wspierania form współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej,
  •  propagowania zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski  żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.

Łącznie jednostki OSP w województwie podlaskim w ramach I i II tury naboru wniosków otrzymają kwotę prawie 3,5 mln. zł, w tym jednostki powiatu zambrowskiego 153 000 zł.

W  spotkaniu z przedstawicielami OSP uczestniczył Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji  Jarosław  Zieliński i Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski.

(Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Mazur z MazurMazur z Mazur

1 0

Dostaniecie jak na PiS zagłosujecie............................ 07:37, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone