Zamknij

20 października kościół policzy ile osób przychodzi na Msze św.

11:17, 09.10.2019 | kurierwysmaz.pl
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 20 października w ponad 10 tysiącach parafii w całym kraju przeprowadzone zostanie liczenie wiernych, którego celem jest zebranie danych na temat religijności Polaków.

Głównym celem badania jest sprawdzenie ile osób przychodzi na Msze św., ile z nich stanowią mężczyźni, ile kobiety, a ilu wiernych przystępuje do Komunii świętej. Badanie jest przeprowadzane w ponad 10,5 tys. polskich parafii. Dane posłużą do uaktualnienia statystyk w Kościele katolickim w Polsce. W ten sposób powstaje tzw. „mapa religijności” – cenny materiał dla samego Kościoła oraz dla socjologów i statystyków.

Według ostatnich danych, w 2017 r. w niedzielnej Eucharystii uczestniczyło średnio w Polsce 38,3 proc. zobowiązanych katolików (dominicantes), natomiast do Komunii Świętej przystępowało średnio 17 proc. (communicantes). Wskaźniki te dla diecezji łomżyńskiej były wyższe i wynosiły odpowiednio 44% i 20,9%. Najwyższy wskaźnik dominicantes odnotowano w diecezji tarnowskiej (71,7 proc.), a najniższy w diecezji szczecińsko-kamieńskiej i łódzkiej (24,6 proc.). Z kolei wskaźnik communicantes był najwyższy w diecezji tarnowskiej (27,6 proc.), najniższy natomiast w diecezji sosnowieckiej i szczecińsko-kamieńskiej (11,2 proc.).

(kurierwysmaz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone