Zamknij

"Pochodzę z Ciechanowca i zawsze to z dumą wszędzie podkreślam" - wywiad z Aleksandrą Szczudło

18:55, 02.10.2019 | kurierwysmaz.pl
REKLAMA
Skomentuj

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Aleksandrą Szczudło Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Podlaskiego- kandydatką na posła RP z listy PIS.

kurierwysmaz.pl: Jest Pani Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Podlaskiego, pierwszą kobietą na tym stanowisku. Proszę nam opowiedzieć o swoich początkach w polityce.  

Aleksandra Szczudło: Jestem w polityce od niecałego roku. Koledzy i koleżanki z klubu wskazali mnie jako kandydatkę na Wiceprzewodniczącą Sejmiku, na którą zostałam wybrana. Świadczy o zaufaniu i o tym, że przedstawiciele PiS nie dyskryminują kobiet w polityce. 

 

Co udało się Pani zrealizować będąc we władzach Sejmiku i na czym zamierza się Pani skupić, kiedy zostanie posłem? Czy prawdziwa jest opinia, że w nowym Sejmie będzie Pani chciała wypełnić lukę po europośle Patryku Jakim? Kto jest Pani politycznym idolem?

Rok to relatywnie krótko, ale dużo udało się zrobić. To choćby budowa i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych – przeznaczyliśmy na to dofinansowanie na łączną kwotę 1 mln 700 tys. zł, z czego w moim okręgu 600 tys. Zwiększyliśmy też – aż czterokrotnie - środki na wspieranie Ochotniczych Straży Pożarnych, które pełnią w naszym regionie bardzo ważną rolę. Na terenach wiejskich to właściwie główna i pierwsza forma zapewnienia bezpieczeństwa w razie klęsk żywiołowych czy katastrof. Wspieram także program Rządu i PGNIG gazyfikacji województwa podlaskiego, dzięki czemu wiele nowych gmin będzie miało niedługo dostęp do gazu. 

Z Patrykiem Jakim rzeczywiście łączą mnie przyjacielskie relacje. Natomiast w Sejmie chcę przede wszystkim wypełnić swoją rolę - zająć się pozyskiwaniem środków w ramach programów rządowych na inwestycje w naszym województwie, wspierać dalsze działania prospołeczne i prorodzinne. Uważam, że rodzina jest fundamentem każdego społeczeństwa. Wzorem do naśladowania jest wielu polityków Zjednoczonej Prawicy. Na pierwszym miejscu mojej listy jest oczywiście Minister Zbigniew Ziobro, Prezes Solidarnej Polski, który ciężką pracą i determinacją zmienia nasz kraj na lepsze. 

 

Wróćmy do tematu gazyfikacji. Czy możemy  usłyszeć więcej konkretów w tym zakresie? 

Tak jak mówiłam, wspieram Program Rządu i PGNIG gazyfikacji województwa podlaskiego. Dla mieszkańców to szansa na rozwój i poprawę jakości powietrza. Już niedługo mieszkańcy Czyżewa i Szepietowa będą mogli korzystać z dostępu do gazu. Co bardzo istotne, a mało jeszcze kto o tym wie, zgazyfikowane zostaną także gminy: Ciechanowiec, Kulesze Kościelne oraz zostanie rozbudowana sieć w gminie Sokoły. Z każdą z tych gmin współpracowałam w tym zakresie i cieszę się, że się udało. 

 

Na czym zamierza się Pani skupić, jeżeli zostanie posłem? 

W Sejmie chciałabym się zająć pozyskiwaniem środków w ramach programów rządowych na inwestycje w naszym województwie. Chcę wspierać dalsze działania prospołeczne i prorodzinne, ponieważ uważam, że rodzina jest fundamentem każdego społeczeństwa. Wzorem do działania jest dla mnie wielu polityków Zjednoczonej prawicy, którzy ciężką pracą i determinacją zmieniają nasz kraj na lepsze. 

 

Pani aktywność polityczna przede wszystkim dotyczy wsparcia dla najuboższych i rozwiązywania problemów społecznych, polityki rodzinnej. Jakie wyzwania stoją przed naszym krajem w najbliższym czasie w tej sferze?

Ważne jest pamiętanie o tym, że w wielu miejscach w Polsce nie żyje się na takim poziomie jak w Warszawie. Chociaż tam też wiele osób zmaga się z wysokimi kosztami życia. Rolą Państwa jest wspieranie słabszych obywateli i wyrównywanie szans. Ważne jest wsparcie rodzin, emerytów, rodzin. To podstawa.

 

Jak Pani ocenia programy społeczne PiS (500+, wyprawka 300+, Mieszkanie Plus, dodatkowa emerytura)? Co można zrobić, by Polakom, także tym biedniejszym żyło się lepiej?

Uważam, że te programy zmieniły bardzo dużo. Przywróciły godny poziom życia wielu rodzin. Wiele dzieci pierwszy raz mogło pojechać na wakacje, rodzice nie martwili się o zakup podręczników dla dzieci. Ważne jest aby dalej kontynuować wysoki poziom PKB, płac minimalnych, tak aby Polska była krajem dobrobytu a nie miejscem taniej siły roboczej. 

 

Czy uważa Pani, że Polska jest w tej chwili zagrożona przez ideologię LGBT? Jak ocenia Pani takie pomysły opozycji, jak wprowadzenie małżeństw homoseksualnych, czy możliwości adopcji dzieci przez homoseksualistów?

Jako mama dwóch wspaniałych córeczek stanowczo sprzeciwiam się propagowaniu ideologii LGBT, szczególnie w szkołach. Oczywiście jestem też przeciwniczką adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Nie rozumiem tak nachalnych działań propagujących takie rozwiązania. Wielu moich znajomych jest tym także zbulwersowana. LGBT jest ideologią, która przyszła do nas z krajów zachodnich i wszyscy wiemy, że niczego dobrego nie przyniosła. W Polsce od wieków pielęgnowane są wartości chrześcijańskie i przeciwstawne idee są nie do przyjęcia. Zawsze znajdzie się grupa osób, która próbuje wprowadzać własne zasady, aczkolwiek nie oznacza to, że większość musi jej się poddać. Nie jestem za wykluczaniem kogokolwiek ale zasada jest prosta: to mniejsi mają znaleźć swoje miejsce wśród większości, a nie odwrotnie. 

 

Startuje Pani z ostatniego miejsca na liście, niektórzy politycy uważają, że to pechowe miejsce inni natomiast, że jest zupełnie na odwrót, jak Pani to ocenia?

Z doświadczenia wiem, że miejsce na liście nie ma aż tak dużego znaczenia. W ubiegłym roku startując w wyborach samorządowych otrzymałam miejsce 8 – można by rzec, że mało atrakcyjne, miejsce „niebiorące”. Zagłosowało na mnie 6070 osób, co dało mi czwarty wynik. Nie ukrywam, że było to dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Jednak tak wysoki wynik świadczy o tym, że wyborcy nie głosują na numer lecz na konkretną, wybraną osobę, co mnie niezmiernie cieszy. 

 

Dlaczego wyborcy powinni głosować właśnie na Panią?

Uważam, że jestem osobą bardzo zaangażowaną w sprawy mieszkańców oraz skutecznie zabiegam o ich interesy. Zadania zrealizowane przeze mnie w ciągu ostatniego roku jako Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Podlaskiego są tego najlepszym przykładem. W Sejmie są potrzebne także nowe, młode osoby z nową energią do działania, walczenia o ważne sprawy i interesy naszego województwa. 

(kurierwysmaz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (23)

Przedsiębiorca Przedsiębiorca

30 4

Mąż tej Pani to Marcina Szczudło, wiceprezesa PGNiG który zarabia ponad 400tys zł, Pani Aleksandra zastępczyni dyrektora w PGE Energia Odnawialna zarabia ponad 200tys.zł. Nic w tym złego by nie bylo ze dużo zarabiają, ale w prywatnych firmach. Zasiadania w spółkach skarbu państwa rodzinami nie wygląda zbyt dobrze i świadczy o nepotyźmie jaki panuje w Polsce. 06:48, 03.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Rysiu MłodszyRysiu Młodszy

20 2

Święte słowa. Wystarczy spojrzeć na profil kandydatki na linkedin.com: studia z administracji publicznej ukończone w 2005 r. Pierwsza praca, którą pani kandydatka raczyła się pochwalić, to posada dyrektorska w PGE od 2016 r. Pomijając 10-letnią lukę w karierze zawodowej, należy się zastanowić, jakie trzeba mieć kwalifikacje by zostać dyrektorem w spółce. Kiedyś magister z "administracji publicznej" uważany był za ułomnego prawnika, bez szans na aplikację. A teraz? Po prostu kierunek otwierający każde drzwi! :)))))) 07:17, 03.10.2019


MalaMala

5 0

Takich to złodziei mamy
Oni nam dają dla nas robią tylko kto im daje?
A może tak zrobić prace w rządzie charytatywną
Zobaczylibyśmy ilu by było chętnych
17:23, 04.10.2019


Rysiu MłodszyRysiu Młodszy

22 4

Jakoś nie widzę, by pani kandydatka tak mocno chwaliła się swoim pochodzeniem na jednym z popularniejszych portali społecznościowych na świecie. :))))))) 06:56, 03.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LaleLale

4 0

Jakos sie nie chwali tatą terrorystą
17:17, 04.10.2019


PapiakPapiak

22 3

"Zawsze znajdzie się grupa osób, która próbuje wprowadzać własne zasady, aczkolwiek nie oznacza to, że większość musi jej się poddać."
Czyżby samokrytyka partii?
Generalnie cały ten wywiad to propagandowa papka z cyklu: "Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy. I nieprawdą jest, że sufit przeciekał. Tym bardziej, że prawie nie padało." 07:22, 03.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

10 5

Jaki ma wpływ ta dziewczyna na swoje pochodzenie ? Chyba ,że decydowała już o nim w chwili poczęcia , co przy tego rodzaju "promowaniu się" wydaje się być chyba oczywiste. Jak sama podkreśla , w polityce jest niecały rok... to wiele , bardzo wiele.... 08:24, 03.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janek77Janek77

7 21

Dobrze, trzeba stawiać na młodych ! 10:15, 03.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LeryLery

9 0

Ale nie na nią ona nic nie wniesie
Chodzila dumna za kariery tatusia i nikogo nie uważała a teraz jak do polityki sie pcha to dobra i miła
Pamietamy 17:14, 04.10.2019


Ty sie Janek puknij Ty sie Janek puknij

4 0

A co Ty Janek, wujek......? 17:15, 04.10.2019


MIESZKANIECMIESZKANIEC

30 6

MUSZE PRZYZNAĆ, ŻE PANI ZAWROTNA KARIERA POLITYCZNA UCZYNIONA DZIĘKI MAMIE NIE PRZEKONUJE MNIE JAKO WYBORCY. NIGDY O PAN WCZEŚNIEJ NIE SŁYSZAŁEM JAKO DZIAŁACZCE NA LOKALNYM RYNKU. MYŚLĘ, JAKA PARTIA NIE RZĄDZIŁABY PANI ŚCIEŻKA KARIERY WYGLĄDAŁABY TAK SAMO. NIESTETY 10:39, 03.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Rysiu MłodszyRysiu Młodszy

8 0

Zatem może to mama powinna kandydować? ;) 11:25, 03.10.2019


Ciechanowiec_mieszkaCiechanowiec_mieszka

3 0

To prawda, kariera dzięki mamusi. Szkoda, że taka kiepska partia, zadłużająca kraj, rozdająca nierobom i nieudacznikom... 07:31, 09.10.2019


KondradKondrad

10 8

Niestety chcąc być politykiem i krytykę należy przyjmować ale też nie do końca wszystkiego należy brać do siebie. Jak by nie było, Ciechanowiec i okolice powinni na panią zagłosować, ponieważ jest pani ich. Mój głos powędruje do naszego młodego człowieka o imieniu Łukasz Siekierko ale tylko dlatego że jest z Wysokiego i będzie miał większe ciśnienie na pewno też z uwagi na ojca żeby coś dla naszego małego miasta załatwić. Pozdrawiam wszystkich 11:25, 03.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zbyszekzbyszek

5 22

Przynajmniej przez ten rok coś zrobiła, niektórzy siedzą po kilka kadencji a efektów zero 11:55, 03.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DereDere

9 0

A co dokładnie?
Oprocz wydawania naszych pieniędzy? 17:25, 04.10.2019


gosc gosc

22 1

a co ona zrobiła ?bo jakos nie kojarzże chyba tyle ze na swoja kampanie wydała z 200 tysięcy a swoja drogą to tyle można wydac na kapanię partie chyba rozliczają z tego? 12:13, 03.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Rysiu MłodszyRysiu Młodszy

6 0

No i pan prezes z prawdą się nie minął. W końcu małżonka zatrudniona jest w PGE Energia Odnawialna S.A., a nie w PGE Energetyka Konwencjonalna S.A. :)
Sprytne. :) 06:48, 04.10.2019


IeryIery

13 0

Tata tej Pani za czasów swojej kandydatury burmistrza całą gminą trzaskał ludzie bardzo przez niego cierpieli a mamusia miała to w du... jak było to zgłaszane
Może i ona ma w planach podobne zachowania
Życzę powodzenia i współczuję wspolpracownikom 09:42, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ErtyErty

8 0

https://poranny.pl/burmistrz-krzyczy-i-grozi/ar/5023314 10:21, 04.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

3 0

A to chyba jakaś choroba psychiczna go dopadła? Przynajmniej tak cały Ciechanowiec i okolice głoszą. 07:39, 09.10.2019


tymektymek

0 0

to jest grubszy temat :) zainteresowanych odsyłam tutaj: https://wspolczesna.pl/kandydaci-do-poslej-lawki/ar/5579802
Jak widać przez ponad 15 lat niewiele się zmieniło a ludzie za grosz nie zmądrzeli i dalej dają się dymić :) 14:57, 23.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone