Zamknij

Jarosław Zieliński nie nadzoruje już działalności policji i podległych służb

12:29, 06.09.2019 | kurierwysmaz.pl
REKLAMA
Skomentuj

Wiceminister Jarosław Zieliński nie będzie już nadzorował działalności policji, Służby Ochrony Państwa oraz tajnej służby działającej w resorcie spraw wewnętrznych.

Jarosław Zieliński w swoich kompetencjach nie będzie miał już punktu  4: "prowadzi sprawy wynikające z nadzoru nad realizacją zadań z zakresu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony osób, obiektów i urządzeń". W kompetencjach nie ma też nadzoru nad pionami bezpieczeństwa wewnętrznego w policji, Straży Granicznej, a także nad komendantami Straży Granicznej oraz SOP.  Nie ma tam także punktu "prowadzenie spraw wynikających ze stosunku podległości wobec ministra: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Głównego Straży Granicznej, Komendanta Służby Ochrony Państwa, Komendanta Głównego Państwowej Straży  Pożarnej oraz Szefa Obrony Cywilnej Kraju". Zieliński nadal będzie odpowiadał za Straż Pożarną i Obronę Cywilną. To decyzja ministra Mariusza Kamińskiego, który sam przejął nadzór nad tymi służbami

Zieliński nie ma też władzy nad biurem nadzoru wewnętrznego, czyli służby specjalnej funkcjonującej w resorcie spraw wewnętrznych. W jego kompetencjach pozostały sprawy związane z zarządzaniem kryzysowym oraz takie jak np. wręczanie sztandarów.

 

(kurierwysmaz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Rysiu MłodszyRysiu Młodszy

2 0

I kto teraz będzie ministrowi konfetti wycinał? :( 06:55, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone