Zamknij

Ile czasu wypoczywali w tym roku Polacy? Jaki nocleg wybierali najchętniej, ile za niego zapłacili oraz na co narzekali najczęściej? Podsumowanie wakacji 2019.

12:57, 30.08.2019 | noclegowo.pl
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczne wakacje dobiegają już końca. W tym roku pogoda szczególnie  dopisywała w trakcie wypoczynku w Polsce. Najczęściej na swój wakacyjny kierunek Polacy wybierali Gdańsk, natomiast w górach - Zakopane. Ile czasu wypoczywali w tym roku Polacy? Jaki nocleg wybierali najchętniej, ile za niego zapłacili oraz na co narzekali najczęściej? Przedstawiamy podsumowanie wakacji 2019.

Przeciętny polski urlopowicz zarezerwował swój nocleg średnio 8 dni przed wyjazdem. Jak się okazuje, najwięcej osób planowało swój wypoczynek zaledwie 2 dni wcześniej - jest to ponad 6,6% spośród wszystkich użytkowników szukających noclegu na okres wakacyjny. Spora liczba planowała go także ok. 3 - 4 dni wcześniej - łącznie 9,8%. “Z niewielkim wyprzedzeniem dokonywane były rezerwacje zwłaszcza na przełomie lipca i sierpnia oraz przed długim weekendem sierpniowym. Z pewnością duży wpływ na ten fakt miała sprzyjająca pogoda - decyzje o wyjeździe były podejmowane bardzo często spontanicznie.”  - twierdzi Mateusz Goliat

Wbrew pozorom, Polacy nie wyjeżdżali na długo. 21,8% osób zarezerwowało nocleg podczas wakacji tylko na 4 dni. 17,3% zdecydowało się na urlop 5-dniowy, a 15,4% wybrało wypoczynek 3-dniowy. Mniejsza część obrała wyjazd 2-dniowy (7,7%,) oraz 6-dniowy (9%). Na relaks 7-dniowy lub dłuższy postanowiło wyjechać 28,8% Polaków.

Najpopularniejszy Gdańsk i Zakopane
Niesłabnącym zainteresowaniem wśród miejscowości nadmorskich cieszy się Gdańsk - 9,2% użytkowników serwisu właśnie tam szukało noclegu podczas wakacji. Podobną tendencję wykazuje Zakopane, które wciąż przoduje w zestawieniu miejscowości górskich - 8,8%. Wśród miejsc, które Polacy odwiedzali najczęściej w trakcie wakacji 2019, można znaleźć także Łebę, Świnoujście, Sopot, Ustkę, Kołobrzeg, Międzyzdroje czy Karpacz.

Ceny noclegu wzrosły
Statystyczny Polak średnio za nocleg w kraju zapłacił 79,1 zł. W porównaniu do roku 2018 cena ta wzrosła średnio o 7,7%. W zależności od wybranego kierunku koszty te wahały się od 35,1 zł w Sromowcach Wyżnych do nawet 125,3 zł w Sopocie. W najpopularniejszym Gdańsku cena noclegu wynosiła podczas wakacji średnio 101,5 zł, natomiast w Zakopanem było to 73,9 zł.


Najpopularniejsze kwatery prywatne
Tego lata większość polskich turystów zdecydowała się na wynajęcie pokoju w kwaterze prywatnej - jest to 35,8% spośród Polaków spędzających urlop w kraju. Co ciekawe, coraz większym zainteresowaniem co roku cieszą się apartamenty - 31,9%. Dużo rzadziej natomiast Polacy decydują się na rezerwacje w pensjonacie - 8,6% lub domkach letniskowych - 8%.

Najważniejsza jest lokalizacja
Bez wątpienia można stwierdzić, że jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o wyborze noclegu, jest oczywiście lokalizacja. Rezerwując nocleg, co czwarty użytkownik dopytywał o takie aspekty jak pobliskie atrakcje, w których można ciekawie spędzić czas w razie np. niepogody lub restauracje - zwłaszcza wtedy, gdy obiekt nie posiadał w ofercie wyżywienia.
 

(noclegowo.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz