Zamknij

Festyn św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

16:19, 19.08.2019 | Starostwo Powiatowe Wysokie Mazowieckie
REKLAMA
Skomentuj

Dożynki Gminne w Kuleszach Kościelnych tradycyjnie obchodzone są podczas Festynu św. Bartłomieja - patrona kuleskiej parafii. Jak co roku samorządowcy z gminy Kulesze Kościelne, powiatu wysokomazowieckiego i województwa podlaskiego wzięli udział w tradycyjnym dzieleniu się chlebem z mieszkańcami gminy oraz podziękowali rolnikom za ciężką pracę w mijającym sezonie. Festyn organizowany był pod Honorowym Patronatem Starosty Wysokomazowieckiego.

Po uroczystej Mszy Świętej oraz pochodzie dożynkowym, Wójt Gminy Kulesze Kościelne, Stefan Grodzki powitał na scenie honorowych gości, m.in. Wojewodę Podlaskiego, Bohdana Paszkowskiego, Starostę Wysokomazowieckiego, Bogdana Zielińskiego, a także kolegów samorządowców, parlamentarzystów i radnych na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. 

- Chciałbym podziękować wszystkim naszym rolnikom, a także ludziom pracującym w sektorach wokół rolnictwa, za dotychczasowy trud, jaki wkładacie w to, aby tę ziemię uprawiać, aby produkować to mleko, które szerokim strumieniem płynie z tej gminy - powiedział Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński. - Życzę wam, abyście zawsze z tej pracy czerpali satysfakcję, aby ta praca przynosiła wam spodziewane efekty i abyście nigdy nie zawiedli się na tych, których wybieracie do piastowania najważniejszych funkcji w waszym regionie. 

Starostowie tegorocznych dożynek przekazali wójtowi dożynkowy chleb, którym goście podzielili się z mieszkańcami gminy. Wójt Gminy wręczył nagrody dla największych producentów mleka z terenu gminy Kulesze Kościelne oraz złożył serdeczne podziękowanie członkiniom KGW Kulesianki oraz KGW Chojane Pawłowięta za przygotowanie poczęstunku dla gości i tradycyjnych dekoracji. Wieczorem odbył się pokaz ratownictwa, przeprowadzony przez strażaków z OSP Kulesze Kościelne. Na dożynkowej scenie wystąpiły m.in. Zespół Kulesianki Bend, Rokietnica, Horyzont, Kometa, Diadem i Joker.

(Starostwo Powiatowe Wysokie Mazowieckie )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KuleśakKuleśak

2 1

Zrobili festyn ,żeby dygnitarze mogli się pokazać. Ludzie raz na rok przed wyborami się pokażą żeby na nich głosować. 18:28, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone