Zamknij

58. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej w Wysokiem Mazowieckiem

12:44, 16.08.2019 | Starostwo Powiatowe Wysokie Mazowieckie
REKLAMA
Skomentuj

60 kolarzy z Polski i zagranicy rywalizowało w Wysokiem Mazowieckiem o puchar Ministra Obrony Narodowej. Kolarze do pokonania mieli ponad 170 km. Trasa przebiegała przez miejscowości Gołasze Mościckie, Stare Wykno, Kulesze Kościelne, Nowe Wykno oraz ulice Wysokiego Mazowieckiego.

Jest to jeden z najstarszych wyścigów klasycznych (jednodniowych) w Polsce, organizowany nieprzerwanie od 1958 roku. W tym roku wystartowało 60 zawodników - zgłosiły się drużyny m.in. z Turcji, Estonii, Czech i Białorusi, a także reprezentacja Polski. Dyrektor wyścigu, Marcin Wasiołek serdecznie podziękował samorządowi miasta Wysokie Mazowieckie oraz gmin Wysokie Mazowieckie i Kulesze Kościelne za pomoc w organizacji imprezy, a jednostkom OSP i funkcjonariuszom policji za zabezpieczenie trasy wyścigu.

Zwycięzcy wyścigu odebrali puchary z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie, Ewy Konarzewskiej, Wójta Gminy Kulesze Kościelne, Stefana Grodzkiego oraz Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego, Marka Komorowskiego. Zwycięzcą wyścigu został Estończyk Norman Vahtra. Ponadto Wójt Gminy Kulesze Kościelne, Stefan Grodzki wręczył nagrodę dla najlepszego Polaka w rywalizacji, Norberta Banaszka.

(Starostwo Powiatowe Wysokie Mazowieckie )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone