Zamknij

XIV Międzynarodowy Festiwal Folkloru Podlaskie Spotkania w Wysokiem Mazowieckiem

11:23, 05.08.2019 | Starostwo Powiatowe Wysokie Mazowieckie
REKLAMA
Skomentuj

30 lipca wystartowała XIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie Spotkania", organizowanego przez Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki" z Brańska, Stowarzyszenie Artystyczne "Skowronki" z Brańska, Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku oraz przy współpracy z ośrodkami kultury i miastami województwa podlaskiego. 1 sierpnia festiwal zawitał do Wysokiego Mazowieckiego.

W ramach festiwalu, oprócz prezentacji na scenach festiwalowych miast, organizowane są biesiady folkowe, barwne korowody oraz małe jarmarki sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego. Festiwal jednocześnie jest miejscem współpracy i wymiany doświadczeń kierowników artystycznych i choreografów prowadzących zespoły folklorystyczne, okazją do zapoznania się z różnymi sposobami patrzenia na folklor i metodami jego przedstawiania na scenie. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców festiwalowych miast, jak i turystów. 

W tym roku na scenie przed Urzędem Miasta w Wysokiem Mazowieckiem zaprezentowały się zespoły z Europy, Azji i Ameryki Południowej, w tym z Karaibów, Albanii, Chile, Chorwacji, Czech, Boliwii, Indii, Kuby, Łotwy i Polski. 

REKLAMA
(Starostwo Powiatowe Wysokie Mazowieckie )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone