Zamknij

Sprzedawała lody i nie wydawała paragonów

11:34, 19.07.2019 | KAS
REKLAMA
Skomentuj

Sprzedawała lody i nie wydawała paragonów. W ten sposób właścicielka jednego z takich punktów w powiecie białostockim nie zarejestrowała ponad 230 tys. przychodu. Proceder związany z łamaniem przepisów podatkowych wykryli funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Mundurowi z Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali punkt sprzedaży lodów w jednej z podbiałostockich miejscowości. Już wstępne czynności sprawdzające potwierdziły, że właścicielka budki z lodami sprzedawała je bez dokonywania rejestracji obrotów na kasie i nie wydawała klientom obowiązkowych paragonów fiskalnych. Funkcjonariusze KAS ustalili, że 45-letnia kobieta nie zaewidencjonowała w sumie przychodu ze sprzedaży lodów w łącznej kwocie blisko ćwierć miliona złotych.

 „Właścicielkę punktu sprzedaży lodów funkcjonariusze ukarali grzywną w wysokości 4 500 złotych. Dodatkowo kobieta złożyła korekty deklaracji i wpłaciła zaległy podatek w łącznej kwocie ponad 40 tysięcy złotych.” - informuje asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku."

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina o prawach i korzyściach płynących z egzekwowania od sprzedawców wydawania paragonów za wykonane u nich zakupy. W przypadku niewydania paragonu, jak również wydania paragonu niefiskalnego przez podatnika, na którym ciąży obowiązek jego wystawienia, wartość podatku VAT z reguły i tak jest pobierana od konsumenta. To klient ostatecznie płaci podatek w cenie towaru lub usługi, jednak nie trafia on do budżetu, lecz do „kieszeni" nieuczciwego sprzedawcy.

Warto również pamiętać, że paragon jest dokumentem ułatwiającym złożenie reklamacji, daje możliwość porównania cen oraz pewność, że zapłacony przez konsumenta w cenie podatek trafi do budżetu państwa.

(KAS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

TmTm

1 0

No to wielkie oszustwo... Kościół Katolicki od '89 roku nie płaci podatków i nimi te pedały ze skarbówki się nie zajmują 18:40, 20.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rysiu StarszyRysiu Starszy

1 0

I to się nazywa "kręcenie lodów"! ;) 06:51, 22.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EmerytEmeryt

1 0

Wszędzie są przekręty a zwłaszcza wśród polityków, tam jest kopalnia pieniedzy dla skarbówki 09:08, 22.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone