Zamknij

PSL gotowe do startu w jesiennych wyborach

09:57, 09.07.2019 | M.D.
Skomentuj
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe w województwie podlaskim jest gotowe do startu w ramach Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska w jesiennych wyborach parlamentarnych – ogłosili ludowcy. Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Białymstoku rekomendowało potencjalnych kandydatów na listy do wyborów parlamentarnych. Stefan Krajewski, szef ludowców w województwie, mówi że poselska lista jest pełna, ale ludowcy chcą jeszcze rozmawiać o jej wzmocnieniach.

Listę do Sejmu RP w województwie podlaskim ma otwierać „tradycyjnie Prezes struktur wojewódzkich”, czyli Stefan Krajewski. Kto będzie za nim póki co nie zostało ujawnione. Prezes Krajewski mówi, że są na niej osoby związane z Łomżą: „dwie pewne, a zresztą zamierzamy rozmawiać”.

- Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska jest otwarta i na samorządowców i na tych, którym podoba się nasze podejście do tego co się dziele w polityce, którzy nie chcą tej wojny PO- PiSowskiej. Nie zamykamy się, że to ma być Kukiz czy ktoś inny – mówi Stefan Krajewski.

W ocenie szefa ludowców, taka koalicja w województwie podlaski może zdobyć dwa mandaty poselskie. Dziś działaczy regionalnych PSL w Sejmie nie ma, po tym gdy wywalczony przez czterema laty jeden mandat poselski dla PSL-u – obsadzony przez Mieczysława Baszko wraz z nim przeszedł do klubu PiS.  

PSL-KP chce wystawić także swoich kandydatów na senatorów we wszystkich trzech okręgach wyborczych w województwie. Póki co ujawniono nazwisko byłego Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego, który ma starować w „okręgu południowym”.
W przypadku okręgów białostockiego i łomżyńsko-suwalskiego – jak mówi Krajewski - trwają rozmowy.  W tym drugim przypadku Krajewski nie wyklucza startu nestorów PSL Józefa Mioduszewskiego czy Mieczysława Bagińskiego.

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz