Zamknij

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki wycofuje swoją rezygnację ze stanowiska

13:59, 07.02.2019 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Wrota Podlasia

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki (PiS) poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Białymstoku, że wycofuje złożoną dwa dni wcześniej rezygnację ze stanowiska.

Według Kosickiego, takie oświadczenie woli wystarczy do wycofania się z wcześniej podjętej decyzji. Sprawa rezygnacji jest jednak w programie sesji sejmiku zwołanej na 18 lutego. Kosicki uważa, że w tej sytuacji do głosowania nie powinno dojść.

Kosicki mówił dziennikarzom, że składając rezygnację liczył na swoiste "wotum zaufania" od władz partii po zmianach w regionie. Przyznał, że chodziło o to, iż decyzją władz centralnych pełnomocnikiem PiS w Podlaskiem został poseł Dariusz Piontkowski, zastępując wieloletniego prezesa partii w regionie Krzysztofa Jurgiela.

"Zarząd pracuje normalnie w tym składzie, w którym został wybrany. I zarząd pracuje dla dobra województwa podlaskiego" - mówił dziennikarzom Piontkowski. Powtórzył, że nie widzi żadnego powodu do zmian w zarządzie województwa.

W sejmiku województwa podlaskiego nowej kadencji większość ma Zjednoczona Prawica, dysponująca 16 na 30 mandatów. Pozostałych 14 przypadło radnym Koalicji Obywatelskiej i PSL. Nowy marszałek, a potem zarząd powołany na jego wniosek, wybrany został w listopadzie ub. roku.

wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

 

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

WyjechanyWyjechany

1 1

Tańczy wygibasy jak dawniej w "Boysach". Krok do tylu, krok do przodu i hopsa hopsa. Tyle, że to nie DiscoPierdo... Tylko nasze województwo. Niech Pan radny może robi to co mu najlepiej wychodzi. Folklor dla wieśmakow. 21:19, 07.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone