Zamknij

Szykuje się likwidacja wszystkich przejazdów kolejowych na trasie Czyżew-Białystok?

13:12, 30.11.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

O planach modernizacji linii kolejowej, według których pociągi będą mogły osiągać prędkość nawet do 200 km/h pisaliśmy już na łamach naszego portalu na początku listopada. Wtedy wariant, zakładający likwidację wszystkich przejazdów kolizyjnych był przedmiotem rozmów inwestora z urzędami gmin i powiatem. Wszystko wskazuje na to, że opcja ta zostanie zrealizowana, o czym poinformował wójt Józef Zajkowski podczas ostatniej sesji rady gminy Sokoły.

Dnia 26 listopada odbyło się spotkanie w starostwie z władzami PKP TLK na temat modernizacji odcinka kolejowego Warszawa-Białystok z przystosowaniem do osiągania prędkości do 200 km/h - powiedział wójt. - Chcę państwu powiedzieć, że wcześniej były ustalenia na 160 km/h, ale w ostatnim czasie zmieniona została zasada i będzie to prędkość podwyższona. (...) Przy tym wariancie zostaną zlikwidowane wszystkie przejazdy kolejowe. Już nie będzie przejazdów kolejowych na tym samym poziomie jak kolej. Będą albo tunele pod koleją albo wiadukty nad.

Jak powiedział Józef Zajkowski na terenie gminy Sokoły modernizacji ulegną trzy przejazdy - w Nowych Raciborach, Dworakach Staśkach oraz Porośli-Kije.

To jest bardzo duży sukces, powiem państwu szczerze, bo gminy Czyżew, Szepietowo, Nowe Piekuty, w tak sytuacji komfortowej się nie znalazły - powiedział Józef Zajkowski.

Koszty budowy wiaduktów lub tuneli pokryje inwestor, jednak obowiązek ich utrzymania będzie należał do gmin lub powiatu. W przypadku niemożliwości wykonania bezkolizyjnego przejazdu w danym miejscu, powstaną drogi serwisowe, biegnące wzdłuż torów od jednego przejazdu do drugiego.

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

StefanStefan

1 1

Przejazdy przejazdami a czy ktos zauważył że zostaną wycięte wszystkie drzewa po obu stronach torów kolejowych aby tylko kolejowe ale i też prywatnie. Jedna wielka pustynia zwróćcie uwagę na numery na drzewach są wszędzie. Co sie stanie z siedliskami ptaków ? 14:32, 30.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mirolopmirolop

0 0

Jaki sens ma prędkość 200 km/h gdzie pociąg pospieszny zatrzymuje się co 10 15 minut bo są stacje Łapy Szepietowo Czyżew. Chyba że to będą pociągi ekspresowe które będą jeździć bez zatrzymywania się. 200 km/h obecnie ma tylko Centralna Magistrala Kolejowa (CMK), tam praktycznie nie ma żadnych stacji poza Włoszczowa, taka prędkość tam ma sens, ale nie u nas, u nas sens ma 160 km/h. 17:00, 30.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BartekBartek

2 0

Bo zlikwidowana zostanie stacja Szepietowo. Pospiesznie będą zatrzymywał się w Malkini, czyzewie, łapach i dopiero w Białymstoku. 16:33, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone