Zamknij

Kolejne pieniądze dla szpitala. Ponad 2 mln zł z budżetu państwa

12:50, 30.11.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

27 listopada premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie 213 na mocy którego powiat wysokomazowiecki otrzyma 2 300 000 złotych na zakup sprzętu do oddziału wewnętrznego i poradni kardiologicznej. 

Jak poinformował starosta wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński podczas ostatniej sesji rady powiatu wspomniana kwota to 80% kosztów zakupu. 

To jest wielki sukces naszego powiatu - powiedział starosta. -  Nie tyle powiatu bo mieszkańców. Przybywa nowy angiograf. Zakup sprzętu to około 1 700 000 zł oraz cały sprzęt kardiologiczny na oddział wewnętrzny i poradnię kardiologiczną.

Jak zapewnił starosta, w związku z planowanym otwarciem poradni kardiologicznej złożone zostały już stosowne wnioski do Narodowego Funduszu Zdrowia. Miałaby to być druga tego typu poradnia w województwie.

Obecnie w Szpitalu Ogólnym trwają prace związane z wykończeniem oddziału rehabilitacyjnego, podpisano także umowy na doposażenie oddziału ginekologicznego w sprzęt o wartości 1 700 000 zł. W planach powiatu jest doprowadzenie do kompleksowej modernizacji i remontu całego budynku szpitala.

Podczas sesji radny Stanisław Grabowski poruszył od dawna dyskutowany temat kuchni oraz szpitalnych posiłków.

Czy w najbliższym czasie w ramach remontu, czy przewiduje się otwarcie kuchni i pralni? Jak pamiętam zamkniecie kuchni spowodowało odebranie 17 bodajże etatów pracownikom. (...) Uważam, że kuchnia i pralnia powinny być razem w naszym szpitalu. Zapewni to lepsze posiłki. Będziemy mieli kilka miejsc pracy.

Starosta powtórzył to, co powiedziane zostało na jednej z ostatnich sesji rady powiatu poprzedniej kadencji. 

Kuchnia została zamknięta, na jej miejsce, tam gdzie, była, będzie przeniesiona cała rehabilitacja szpitalna. (...) Był projekt robiony na budowę kuchni przy szpitalu. Na rok 2012 wartość tej inwestycji budowy kuchni wynosiła 5 mln 700 zł na tamten czas. Mówię o kosztorysie. Biorąc pod uwagę upływający czas i wzrost na rynku budowlanym środków, trzeba liczyć, około 10 mln. Tak uważam. 

 

Koszty zamówienia na kuchnię, cateringu to jest wartość 300 tysięcy złotych rocznie dla szpitala. Proszę to policzyć i zobaczyć stopę zwrotu tej inwestycji w szpitalu. 

 

(...) Chcemy uruchomić kuchnię w naszej szkole w Ciechanowcu, rozszerzyć jej działalność na potrzeby szpitalu w Ciechanowcu i w Wysokiem Mazowieckiem. Czy nam się to uda? Zobaczymy. (...) Czekam jeszcze na opinię radcy prawnego, czy my możemy zlecić te usługi dla naszej jednostki w stosunku do szpitala. (...) Musimy najpierw zakończyć przebudowę tego szpitala, sal chorych, korytarzy. To nie jest na miarę naszego powiatu budynek, z którego bylibyśmy dumni. Jesteśmy dumni z tego co zostało otwarte, z SOR-u, bloku operacyjnego. To jest najważniejsze w działaniu szpitala.(...) Nie mam w planie budowy kuchni.

[ZT]1006[/ZT]

 

 

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (6)

GośćGość

6 6

Brawo WY!!! Będziemy mieli szpital z prawdziwego zdarzenia. Jak starosta się za coś weźmie to nie ma bata, będzie zrobione. 13:13, 30.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kikakika

4 8

Co by nie mówić to dużo tych pieniędzy do szpitala wyprosili. Bardzo dobrze, że ktoś zajął się chociaż trochę oddziałem ginekologicznym. W szpitalu ogólnym opieka nad matkami w trakcie porodu mogłaby wyglądać trochę lepiej, ale nie wiem czy to kwestia samego sprzętu czy raczej nastawienia personelu do pacjentek. Czasami matki traktowane są przez niektóre panie pielęgniarki i lekarki (nie wszystkie ale dużą cześć) jak uciążliwy balast... Ja przynajmniej tak się czułam a w tak ważnym momencie w życiu wsparcie personelu jest bardzo ważne. Dlatego z drugim dzieckiem pojechałam już do białegostoku. Więcej pieniędzy trzeba było zostawić ale przynajmniej można było urodzić po ludzku nie czując że się komuś przeszkadza 13:29, 30.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TokenToken

4 1

Droga Kiko, szanuję twoją opinie ale niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Choć pewnie nas stać na wykupienie porodu w jakiejś klinice to żona uparła się na poród w Wysokiem, uczestniczyłem w tym wydarzaniu i powiem słowa mojej żony: "poród w tym szpitalu to przyjemność" i nie sposób się z jej opinią nie zgodzić (z punktu widzenia ojca), przesympatyczne panie pielęgniarki, profesjonalna pani doktor która odbierała poród, my jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy szpital dla każdej ciężarnej. Zapatrzonym w Białystok powiem tak: cudze chwalicie, swego nie znacie.
Doleje łyżeczkę dziegciu: nie rozumiem dlaczego nie mogliśmy wykupić osobnej sali dla żony i dziecka. Kiedyś była taka możliwość i z niej skorzystaliśmy teraz takiej możliwości nie było (no chyba że coś się zmieniło to nie ma tematu) a szkoda. Dyrekcję proszę o przemyślenie sprawy. 13:56, 30.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kikakika

3 0

Miło mi słyszeć, że Wam poród w szpitalu przebiegł w miłej atmosferze :). Nie chcę generalizować i wrzucać wszystkich pracowników szpitala do jednego worka, bo jestem pewna że wielu pracowników wkłada serce w tę pracę i bardzo się stara. Może akurat miałam pecha trafić na tych mniej miłych pracowników albo kogoś kto był w złym humorze. Wszystko możliwe. Też nigdy nie byłam zwolenniczką tego żeby od razu ze wszystkimi sprawami medycznymi czy porodem kierować się do białegostoku. Moje koleżanki decydowały się na prywatne kliniki w Białymstoku, ja poszłam do mazowiecka. I nie przeczę, słuchałam z zazdrością jak opowiadały o tej cudownej opiece jaką były otoczone one i dziecko, podczas gdy ja przed porodem, w trakcie i po chciałam się tylko rozpłakać bo czułam się na oddziale jak nieproszony gość który wszystkim przeszkadza..... To tylko moje doświadczenie. Było to już 3 lata temu, być może wiele się od tego czasu zmieniło, jeśli tak to tylko się cieszyć. 14:29, 30.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GostekGostek

5 5

Widzę ze Starosta się naprawdę stara bo wyrwać takie pieniądze z takiego źródła to nie lada sztuka. Gratulacje 16:56, 01.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do starosty pytanieDo starosty pytanie

5 3

Co chcesz Pan wybudować za 10 mln? Kuchnię? Czy Pan żartuje sobie? 21:22, 02.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone