Zamknij

Miejski Zespół Szkół z fortepianem i nowymi pianinami

12:23, 03.08.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

Zainteresowanie rozwojem pasji artystycznych w Wysokiem Mazowieckiem rośnie z roku na rok. Liczba uczniów w Samorządowej Szkole Muzycznej w nadchodzącym roku szkolnym zbliży się do 150.

W związku z tym Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem (w którego skład wchodzi szkoła muzyczna), rozbudował bazę instrumentalną. Zakupiono fortepian marki Yamaha – model CX 2 na drodze wyboru z nadesłanych ofert z całej Polski. Do końca lipca w sali baletowej Miejskiego Zespołu Szkół stały dwa instrumenty – które sprawdzano pod kątem mechaniki a także walorów brzmieniowych. Zakup ten możliwy był dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Jarosława Siekierko.

Od teraz wszystkie koncerty Szkoły Muzycznej koronować będzie muzyka wykonywana na rewelacyjnym instrumencie. Innym przyjemnym akcentem był fakt, że niższa niż zamierzano cena zakupionego fortepianu pozwoliła na zakup jeszcze 2 pianin i jednego pianina elektrycznego, które będzie wykorzystywane podczas zajęć i do koncertów uczniów w placówkach kulturalno-oświatowych w regionie i mieście.

Już teraz zapraszamy na koncerty do Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wysokiem Mazowieckiem.

Źródło: UM Wysokie Mazowieckie

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (1)

RobertRobert

0 0

Mamy zdolną młodzież. Teraz będa pomykać na super sprzecie Szkoda że za moich czasów takiej szkoły nie było. 22:02, 05.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone