Zamknij

Sparta Szepietowo odpada z Pucharu Polski po rzutach karnych

15:23, 20.09.2018 | N.C.
Skomentuj

W środę 19 września drużyna Sparty zmierzyła się z Turem Bielsk Podlaski w 1/16 Podlaskiego Pucharu Polski.

Od pierwszych minut mecz toczył się w szybkim tempie, a obie drużyny od początku chciały objąć prowadzenie. Jako pierwszym udało się to gościom z Bielska. W 7 minucie błąd obrońców Sparty wykorzystał Fiedorowicz, czego efektem był wynik 0-1. Tur miał jeszcze jedną sytuację, ale tym razem ten sam zawodnik popełnił błąd.

Sparta odzyskała inicjatywę, wypracowując kolejne sytuacje strzeleckie. Podczas jednej z nich w akcji sam na sam w polu karnym sfaulowany został zawodnik Sparty, lecz faul nie został odgwizdany przez sędziego. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał też Bondziul.

Jeszcze lepszą sytuację miał Mateusz Lisowski, który minął bramkarza i posłał strzał do pustej bramki. W ostatniej chwili z linii bramkowej piłkę wybili obrońcy Tura. Pomimo kilku dobrych sytuacji dla Sparty, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 dla gospodarzy.

Dopiero w 74 minucie meczu padł wyrównujący gol dla Sparty. Strzał na bramkę oddał Wojno. Przy wyniku 1-1 gra zaczęła się od nowa.

Sparta przez większą część czasu miała przewagę, lecz ciężko o klarowne sytuacje pod bramką gości. Groźnie było po dośrodkowaniu, ale obrońca w ostatniej chwili uratował Tura od straty bramki. Sparta próbowała również zza pola karnego. Jedyna okazja Tura w drugiej połowie to rzut wolny, ale w tej sytuacji znakomicie bronił wychowanek Sparty, Dawid Tymiński.

Ostatecznie 90 regulaminowego czasu gry nie przyniosło rozstrzygnięcia, a sędzia zarządził dogrywkę, w trakcie której żadna ze stron nie była w stanie wypracować sobie groźniejszych sytuacji. O awansie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonali goście i to Tur awansuje do kolejnej rundy.

Drużyna Sparty już skupia się na najbliższym starciu w lidze, gdzie będzie miała okazję do rewanżu, gdyż przeciwnikiem także będzie Tur Bielsk Podlaski. Mecz w niedzielę o godz. 16.

SPARTA 1951 SZEPIETOWO – TUR BIELSK PODLASKI 1-1 (0-1) karne 4-5

Skład Sparty: Tymiński - Lisowski, Niemira, Olszewski, Fiedorczuk, Pasko, Rogowski, Gołaszewski, Zaręba, Kowalczyk, Wojno

Rezerwowi: Wiśniewski, Kosakowski, Popławski, Dąbrowski

źródło: Sparta Szepietowo Facebook